Hypnotisører

Certificeret hypnotisører

Alle certificerede NGH-hypnotisører er hypnotisører med en uddannelse bag sig, som er kvalitetssikret af NGH. Det vil sige, at hypnotisører, der er medlem af NGH Danmark, er blandt de bedste og førende inden for hypnose

Seriøs hypnotisør med de rette værdier

Få en seriøs og professionel behandling med en NGH-certificeret hypnotisør. Her er der ingen hokus pokus, som man kender det fra TV. Alle vores hypnotisører opfylder NGH’s strenge krav og standarder og arbejder i overensstemmelse med de etiske regler, som er opsat af NGH.

På denne side kan du finde NGH-certificerede hypnotisører. Er du NGH certificeret hypnotisør og ønsker du at være medlem af NGH Danmark, så kan du sende en mail med dine oplysninger, NGH nr. samt hvornår og hvor du er uddannet, eller …

Liste over NGH-certificerede hypnotisører

Vælger du en hypnotisør fra listen nedenfor, kan du trygt stole på, at få høj kvalitet og høj faglighed for pengene. Vores medlemmer er dygtige og seriøse i deres arbejde og sørger for at give deres klienter en god og professionel behandling.

​Hypnotisørerne er oplistet efter regioner, og ved at klikke på den region du tilhører, kan du hurtigere finde frem til en hypnotisør i nærheden af dig.

Gå til region​

REGION HOVEDSTADEN
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Susse C.C. Persson Amagertorv 14 B, 4 sal
1160 København K.​
Tlf.: 20146971 kontakt@slipdinangst.dk
www.slipdinangst.dk
Jan Petry Nørregade 41
1165 København K
Tlf.: 40289010 terapi@janpetry.dk
www.janpetry.dk
Helle Viben Petersen Asmussens Alle 2, 3.th.
1808 Frederiksberg C
Tlf: 42202923 hvpfrb@gmail.com
Annelise Jensen Rådmand Steins Alle 24, 408
2000 Frederiksberg​
Tlf.: 21678219 emmajen.aj@gmail.com
www.alfa-hypnose.dk
Mona Lindell Wilkensvej 36
2000 Frederiksberg​
Tlf.: 27898350 monalindell@mail.dk
www.monalindell.dk
Marianne Brian Therkildsen I.C. Instituttet
Ringstedgade 6 kld.
2100 København Ø
Tlf.: 23849854 kimen@kimen.dk
www.kimen.dk
Shin Mads Aggerholm Melchiors Plads 4
2100 København Ø​​
Tlf.: 31658433 shin@shinhypnose.dk
www.shinhypnose.dk​
Michael Beligiannis Artillerivej 90, kld.
2300 København S.​
Tlf.: 22167324 book@dinhypnose.dk
www.dinhypnose.dk
Peter Skat Andersen Græsholmen 14
2650 Hvidovre
Tlf.: 21579177 petersa@c.dk
www.terapioghypnose.dk
Anette Kollerup Kampmann Centerholmen 16 3.sal
2670 Greve​
Tlf.:28869508 info@hypnoterapeuten.com
www.hypnoterapeuten.com
​Nadir Handhal Knoldager 7,
2670 Greve
Tlf.:28500007 handhal@yahoo.dk
Bjarne Olesen Hyldebærhaven 5
2680 Solrød Strand
Tlf.: 23907461 bjarne@gerhauge.dk
Anne Grete Gerhauge Hyldebærhaven 5
2680 Solrød Strand
Tlf.: 22335651 annegrete@gerhauge.net
Gitte Thomsen Fløjterupvej 18
2690 Karlslunde
Tlf.: 21777741 info@githo.dk
www.githo.dk
Lykka Teilmann Ved Bellahøj Nord 14.4.4
2700 Brønshøj
Tlf.: 50507817 lykka@reikizone.dk
www.reikizone.dk
John Erik Madsen Kratlodden 35
2760 Måløv​
Tlf.: 51152049 john@shinehypnose.dk
www.shinehypnose.dk​
Anne Juul Wallin Borrelyngen 8
2770 Kastrup
Tlf.: 51920412 Aku-kur@mail.dk
www.aku-kur.dk​
Per Waarst Skodsborgparken 18 st. th.
2942 Skodsborg
Tlf.: 21454747 pwa@123coaching.dk
www.123coaching.dk​
Eva Gade Hørsholm Midtpunkt 14, 1. sal
2970 Hørsholm
Tlf.:28513021 coach@evagade.dk
www.evagade.dk
Suzanne Due Klostermosevej 107
3000 Helsingør
Tlf.: 49224076 kontakt@hypnoseogterapi.dk
www.hypnoseogterapi.dk
Pia Idaline Christjansen 3080 Tikøb Tlf.:40144380 piaidaline@gmail.com
Carsten Wendt Salekildevej 6
3200 Helsinge
Tlf.: 40402194 carsten@carstenwendt.dk
www.gribskovhypnoterapi.dk/
Jørgen Villumsen Møllehavevej 6, Ramløse
3200 Helsinge
Tlf.: 31426008 jorgen.villumsen@gmail.com
Jesper Meyer Hvidberg Baunevej 1
3230 Græsted
Tlf.: 61331866 jesper@jegvilgerne.dk
Sten Svensson Helsingørsgade 27D
3400 Hillerød​
Tlf.: 20914900 sten@hypnohuset.dk
www.hypnohuset.dk​
Michael Bisling Kirke Værløsevej 24B 1. sal
3500 Værløse
Tlf.: 53634864 bislingterapi@gmail.com
www.bislingmotivationsterapi.dk
Kirsten Loua Græse Strandvej 42
3600 Frederikssund
Tlf.: 24601378 info@kirstenloua.dk
www.kirstenloua.dk​
Marianne Brian Therkildsen Kyndbyvej 82
3630 Jægerspris
Tlf.: 23849854 kimen@kimen.dk
www.kimen.dk
Marianne Kruchov Søndergaard Vægten 12
3650 Ølstykke
Tlf.: 26510258 marianne@qi-energi.dk
www.qi-energi.dk​
Henrik Svendsen Lille Madsegade 48
3700 Rønne
Tlf.: 30746740 mail@slapbareaf.nu
www.slapbareaf.nu
Pia Krathmann Holm Sletten 3
3700 Rønne
Tlf.:30181077 pia.holm@live.dk
Pernille Wøhler Skjoldby Søndergade 9
3740  Svaneke
Tlf.:61784903 kontakt@svanekehypnose.dk
www.svanekehypnose.dk
 Lone Kofod Møllevangen 13
3770 Allinge
Tlf.:53881130 www.Icare4you.dk
lone@Icare4you.dk

 

REGION SJÆLLAND
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Carsten Milling Fyrren 29
4000 Roskilde​
Tlf.:20898010

trance@milnet.dk
www.milnet.dk

Birgitte Kongskov Leth Trællerupvej 1C
4000 Roskilde​
Tlf.:60684273

birgitte@leth-nlp.dk
www.leth-nlp.dk

Leon Mandal Veddelev Bygade 18
4000 Roskilde
Tlf.:20164860

leonmandal@gmail.com

Lisbeth Lysdal Vindingevej 34C
4000 Roskilde​
Tlf.:30742642

lisbeth@lisbethlysdal.dk
www.lisbethlysdal.dk

Lykke Ingelil Skovsgaard Batenburg Terrasserne 136
Himmelev 4000 Roskilde
Tlf.: 27285537

ingelil@positiv-tankerogvision.dk
www.positiv-tankerogvision.dk

Karin Jensen Ternevej 8
4040 Jyllinge
Tlf.:28187906

perlezone@outlook.com

Anne-Marie Christiansen Sorøvej 82
4171 Glumsø
Tlf.: 28635144

a-mpc@hotmail.com
a-mterapi.wix.com/kraniosakral

Berit M Bentzen Broby Overdrev 2
4180 Sorø
Tlf.:81737416

berit.bentzen68@gmail.com

Lonnie Henriksen Kammergavevej 9
4190 Munke Bjergby
Tlf.:40890621

lonnie.lh48@gmail.com

Annelise Dahl Gårdagervej 1
4200 Slagelse​​
Tlf.: 61670131

kontakt@annelisedahl.dk
www.annelisedahl.dk
www.hypnoseuddannelsen.dk

Emil Baad Findlandsvej 1
4270 Høng
Tlf.:29451363

emil.baad@skolekom.dk

Ingse Rasmussen Jernbanegade 6
4291 Ruds Vedby
Tlf.:28848726

ingse.rasmussen@kalundborg.dk

Vini Petersen Tranemosevej 10
4291 Ruds Vedby
Tlf.:58255909
Tlf.:51965509

kontakt@kennelhamann.dk
Facebook

Jan Tegner Christensen Ventemøllevej 16
4293 Dianalund
Tlf.: 61671520

jantegner@gmail.com

www.extracarehypnose.dk

Kim Tegner Hagenow Sømosevej 40
4293 Dianalund
Tlf.:50594659

kontakt@dianalundhypnose.dk

www.dianalundhypnose.dk

Pia Schilling Ventemøllevej 52
4293 Dianelund
Tlf.:40977701

Pia_schilling@icolud.com

Katrine Sennels Borupvej 1 b
4300 Holbæk
Tlf.:26176490

katrine.sof@gmail.com

Toni Henriksen Risbjergvej 2
4300 Holbæk
Tlf.:22473148

tonihenriksen@gmail.com

Annelise Dahl Hovedgaden 29, Undløse
​4340 Tølløse
Tlf.: 61670131

kontakt@annelisedahl.dk
www.annelisedahl.dk
www.hypnoseuddannelsen.dk

Helle Biilmann Holbækvej 18
4340 Tølløse
Tlf.: 60581706 tikki@privat.dk
www.lotuscare.dk
Ulrik Mak Sandbakkevej 12
4390 Vipperød
Tlf.:81259004 info@vsj-hypno.dk
www.vsj-hypno.dk
Tom Jørgensen Hestehøje 13
4400 Kalundborg
Tlf.:30203648 tomjoergensen@ka-net.dk
www.tomjørgensen.dk
Lise-Lotte Maabjerg Ringstedvej 65, th
4400 Mørkøv
Tlf.:52924222 liselottemaabjerg@gmail.com
Anne Værgeman Trønninge mose 3
4420 Regnstrup
Tlf.:40434193 anneskalbjergvej.dk
www. annevaergman.dk
Janni Berg Bau Åmosevej 41
4450 Jyderup
Tlf.:20154057

janni@berg.mail.dk

Joan Odgaard Astersvej 1
4450 Jyderup
Tlf.: 29285461

odgaardjoan@gmail.com

Iben Elene Oksfeldt Køge, Ringsted og Stevns Tlf.:21244444

iben.elene@litehouseconsult.dk
www.litehouseconsult.dk

Karin B Nielsen Gadstrupparken 45
4621 Gadstrup
Tlf.:40942537

karinoghenrik@yahoo.dk

Sanne Linea Sjøstrøm Nederste Linevej 28
4671 Strøby
Tlf.:51908286

sjostrom@klinikskovhuset.dk

Maj Brandstrup Akacievej 53
4684 Holmegaard
Tlf.: 26156160

maj@majbrandstrup.dk
www.majbrandstrup.dk

Christina B. Lassen Hvedevænget 4
4690 Haslev
Tlf: 40532325

cbrandtlassen@gmail.com

Linda Olsen Bavnehøjen 4
4690 Haslev
Tlf.:21205344

mail@solsikkenhaslev.dk

Tina Dahlberg Freerslev Overdrevsvej 10
4690 Haslev
Tlf.:40522304

tinadahlberg1204@gmail.com

Helle Juul Ludvigsen Egernvænget 26
Tappernøje 4733
Tlf.:22237018 

helle@envel.dk

Henriette Munkholm de Place Bogfinkevej 6
4840 Nørre Alslev
Tlf.: 29212826

deplace@mail.dk
www.clairvoyant-healer-henriette-munkholm-de-place.dk

Pia Hald Lyttehøjvej 24
4840 Nr. Alslev
Tlf.: 20770335

piahald63@gmail.com

​Jeanet Been Knuthenborgvej 22
4930 Maribo​
Tlf.: 28101064

jeanet.been@gmail.com

 

REGION SYDDANMARK
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Anita Olsen Odin Havnepark Bygning 4, Lumbyvej 17D,
5000 Odense C
Tlf.:40273656

anita@hypnosen.nu
www.hypnosen.nu

Lene Grundsø Læderhatten 4
5220 Odense SØ
Tlf.:22485882

lene@grundso.dk
www.grundso.dk

Jane Rasmussen Præstegade 23
5300 Kerteminde
Tlf.: 50418704

Lyset7913@hotmail.com

Grethe Harkjær Elmevej 6.
5471 Søndersø
Tlf: 21317038

gharkjer@hotmail.com
www.harkjaerhypnoseterapi.dk

Ejlif Meinche Larsen Omøvænget 9
5500 Middelfart​
Tlf.:40984094

ejlif@meinche.com
www.hypnosehuset.fyn.dk

Maren Elsebeth Nielsen Nybølvej 13, Hjordkær
6230 Rødekro
Tlf.:74620650

maren@post.tele.dk
www.bowtechsoenderjylland.dk

Anja Wachsmuth Flensborglandevej 4
6360 Tinglev
Tlf.: 61465313

anjashypnosehus@hotmail.dk
www.anjashypnosehus.dk

Batyah Bernscherer Hellesøvej 29
6430 Nordborg
Tlf.: 29933693

erzsebet.bernscherer@mail.dk

Birgitte Brodersen​ Spangsmosevej 14
Broballe
6430 Nordborg
Tlf.: 73451133

mail@gitteszoneklinik.dk
www.gitteszoneklinik.dk

Dorte Bro Christensen Gestenvej 41
6600 Vejen
Tlf.: 22385271

brodalklinikken.dbc@gmail.com

Espen Olesen Torvegade 57
6700 Esbjerg
Tlf.: 42772088

www.Esbjerghypnose.dk
Espenewo@gmail.com

Anthon Knudsen Jernbanegade 40
6700 Esbjerg
Tlf.: 30209818

www.ahypnose.dk
anthon@ahypnose.dk

Henrik Aston Hansen Golfvej 82
6715 Esbjerg N​
Tlf.:30255060

www.gt7.dk
kontakt@gt7.dk

Lene Steffensen Andersen Langagervej 26 Ølholm
7171 Uldum​
Tlf.: 53541519 lene_steff@hotmail.com
www.Lenes-psykoterapi.dk

 

REGION MIDTJYLLAND
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Anna Østergaard Langelandsvej 21
7400 Herning
Tlf.: 22823517

danskfirmatrivsel@gmail.com

Erik Sinkbæk Fabjergvej 37, Noerlem
7620 Lemvig
Tlf.:40302881

inger-erik@privat.dk

Helle Østergaard Kielgastvej 38
7800 Skive​
Tlf.: 21824222

helle-oestergaard@hotmail.com

Simon Djernæs Skovvejen 9, 2. th
8000 Århus C.
Tlf.: 24407497

info@viradikalterapi.dk
www.viradikalterapi.dk

Gunvor Videsen Labyrinten 13
8220 Brabran
Tlf.: 24213125

gv@united4u.dk
www.united4u.dk

Jesper Sehested Åbyvej 110B
8230 Åbyhøj​
Tlf.: 26210389

jesper.75sehested@gmail.com

Kim Oechsle Enghaven 1
8250 Egå
Tlf.: 25522245

kim@hypnotiseret.dk

Marianne Espensen Espelunden 39, Hou
8300 Odder
Tlf.: 29716484

kontakt@body-mind-klinik.dk
www.body-mind-klinik.dk

Anette Thejl Skovbyparken 22
8464 Galten
Tlf. 30545232

anette@kst-thejl.dk

Jarl Wendt Mariehøjvej 22
8600 Silkeborg
Tlf.: 61604747

hypnoterapeuten@gmail.com

Marianne Torne Virklundvej 64B
8600 Silkeborg
 Tlf.: 29427337

mariannetorne@aol.dk

Marianne Kjær Tobaksgården 3, 1 sal
8700 Horsens
Tlf.: 22898012

livsperlen@yahoo.dk
www.livsperlen.dk

Ulla Westergren Møllegade 32A
8700 Horsens​
Tlf.: 20920300

uwest@live.dk

Rie Foss Moustgaard Fogedvænget 96
8722 Hedensted
Tlf.: 22620094

www.hedensted-terapi.dk

Marianne Kjær Ydingvej 68 A
8752 Østbirk
Tlf.: 22898012

livsperlen@yahoo.dk
www.livsperlen.dk

Kirsten Grooss Kirkeskovvej 12
8766 Nørre Snede​
Tlf.: 29254580 post@kirstengrooss.dk
www.kirstengrooss.dk
May Bjerrum Andersen Nørresøbakken 122
8800 Viborg
Tlf: 22889296 mayandersen5@gmail.com
Lisa Løvschall Kildedalen 14
8870 Langå
Tlf.: 23939811 Kontakt@LLCoaching.dk
www.LLCoaching.dk
Jesper Ahm Thomsen Gethersvej 18
8900 Randers C
Tlf.: 51323276 kontakt@kliniskhypnose.nu
www.kliniskhypnose.nu
REGION NORDJYLLAND
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Art Daugaard Vesterbro 18
9000 Aalborg
Tlf.:61783750 Hypnosetid.dk
din@hypnosetid.dk
Louise Stubberup Lektorvej 61
9000 Aalborg
Tlf.: 23118090 louise_stubberup@hotmail.com
René Frederiksen Vesterbro 18, 2.
9000 Aalborg
Tlf.: 22119631 info@HypnoseForAlle.dk
www.HypnoseForAlle.dk
Lone Jespersen Blåkildevej 9 st 4
9220 Aalborg Ø
Tlf: 20869186 ranumlone@gmail.com
Søren Christiansen Ribevej 62
9220 Aalborg Ø
Tlf.: 20516003 omdrejningspunktet@gmail.com
www.omdrejningspunktet.dk
Jesper Stenbakken Stubben 20
​9260 Gistrup​
Tlf.: 53384537 mail@livogtrivsel.dk
www.livogtrivsel.dk
Betina Staal Lundis Lundby Kratvej 10
9260 Gistrup
Tlf.:61773462

betina.lundis@me.com

Tina Nilsson Ravndalen 73
9310 Vodskov
Tlf.: 29438620 Tinanilsson@stofanet.dk
Brian Kornum Albrechtsen Nordmanniavej 1
9320 Hjallerup
Tlf.. 30244090 brianalbrechtsen@hotmail.com
Lars Hærvig Kronprinsens Allé 6
9400 Nørresundby
Tlf.: 61716253

lars@laptus.dk

Tommy Rosenkilde Klitheden Syd 30
9492 Blokhus
Tlf.: 23262406

trc@privat.dk
www.tommyrosenkilde.dk

Dennis Rolf Petersen Nielsmindevej 12
9493 Saltum
Tlf.: 30228219

code8r@gmail.com

Karina Tylak Nielsmindevej 12
9493 Saltum
Tlf.: 28267216

ktylak@gmail.com

Laila Nielsen Frisdlsvej 13 ”Gården”
9500 Hobro​
Tlf.: 40885595

nielsenlaila@gmail.com

Tina Muusholm Storegade 45
9500 Hobro
Tlf.: 22570373

accesstopotential@gmail.com

Annette Hamborg Ny Møllevej 2A
9530 Støvring
Tlf.: 20962106 Annette.hamborg@hotmail.com
Thelma Magallano Poulsen Skovbakkealle 23 1 th
9640 Farsø
Tlf.: 22219694 whothelma@live.dk
Lena Liselotte Rasmussen Baldersvej 37
9700 Brønderslev
Tlf.: 27641058 lenaakupunktur@gmail.com
Janne Lorenzen Åstrupvej 560
9800 Hjørring
Tlf.: 40769676

janne@tophypnose.dk
www.tophypnose.dk

GRØNLAND
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
SPANIEN
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
René Lillelund Vestergaard Calle Doctor Jimenez Encina 5
29620 Torremolinos
Tlf.: 31700700

info@onlinecoachingoghypnose.dk
www.onlinecoachingoghypnose.dk

Tyskland
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web