Hypnotisører

Certificeret hypnotisører

Alle certificerede NGH-hypnotisører er hypnotisører med en uddannelse bag sig, som er kvalitetssikret af NGH. Det vil sige, at hypnotisører, der er medlem af NGH Danmark, er blandt de bedste og førende inden for hypnose

Seriøs hypnotisør med de rette værdier

Få en seriøs og professionel behandling med en NGH-certificeret hypnotisør. Her er der ingen hokus pokus, som man kender det fra TV. Alle vores hypnotisører opfylder NGH’s strenge krav og standarder og arbejder i overensstemmelse med de etiske regler, som er opsat af NGH.

På denne side kan du finde NGH-certificerede hypnotisører. Er du NGH certificeret hypnotisør og ønsker du at være medlem af NGH Danmark, så kan du sende en mail med dine oplysninger, NGH nr. samt hvornår og hvor du er uddannet, eller …

 

Det er en god idé at sende os en mail når du har meldt dig ind, så kommer dine oplysniger hurtigere på hjemmesiden.

Liste over NGH-certificerede hypnotisører

Vælger du en hypnotisør fra listen nedenfor, kan du trygt stole på, at få høj kvalitet og høj faglighed for pengene. Vores medlemmer er dygtige og seriøse i deres arbejde og sørger for at give deres klienter en god og professionel behandling.

​Hypnotisørerne er oplistet efter regioner, og ved at klikke på den region du tilhører, kan du hurtigere finde frem til en hypnotisør i nærheden af dig.

Gå til region​

REGION HOVEDSTADEN
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Susse C.C. Persson Amagertorv 14 B, 4 sal
1160 København K.​
Tlf.: 20146971 kontakt@slipdinangst.dk
www.slipdinangst.dk
Jan Petry Nørregade 41
1165 København K
Tlf.: 40289010 terapi@janpetry.dk
www.janpetry.dk
Mona Lindell Wilkensvej 36
2000 Frederiksberg​
Tlf.: 27898350 monalindell@outlook.dk
www.monalindell.dk
Shin Mads Aggerholm Melchiors Plads 4
2100 København Ø​​
Tlf.: 31658433 shin@shinhypnose.dk
www.shinhypnose.dk​
Bettina Thomsen Blegdamsvej 22 st tv, 2200 kbh N Tlf: 42439673 bettinafjeldsted@gmail.com
Lars Ingemann Jensen Egilsgade 1, 3 th.
2300 Kbh. S
Tlf.: 21823384 ingemann22@hotmail.com
Michael Beligiannis Artillerivej 90, kld.
2300 København S.​
Tlf.: 22167324 book@dinhypnose.dk
www.dinhypnose.dk
Michala Pedersen Genforeningspladsen 48
2400 Kbh. NV
Tlf.: 28598040 Milla_1990@hotmail.com 
Nicolaj Westring Frederiksborgvej 2,4. th.
2400 Kbh. NV
Tlf: 28159608 nicolaj@stomisten.dk
Peter Skat Andersen Græsholmen 14
2650 Hvidovre
Tlf.: 21579177 petersa@c.dk
www.terapioghypnose.dk
Anette Kollerup Kampmann Centerholmen 16 3.sal
2670 Greve​
Tlf.:28869508 info@hypnoterapeuten.com
www.hypnoterapeuten.com
​Nadir Handhal Knoldager 7,
2670 Greve
Tlf.:28500007 handhal@yahoo.dk
Bjarne Olesen Hyldebærhaven 5
2680 Solrød Strand
Tlf.: 23907461 bjarne@gerhauge.dk
Anne Grete Gerhauge Hyldebærhaven 5
2680 Solrød Strand
Tlf.: 22335651 annegrete@gerhauge.net
Gitte Thomsen Fløjterupvej 18
2690 Karlslunde
Tlf.: 21777741 info@githo.dk
www.githo.dk
Sus Berlick Kastanievej 6
2690 Karslunde
Tlf.. 41818662 sus@berlick.dk 
Lykka Teilmann Ved Bellahøj Nord 14.4.4
2700 Brønshøj
Tlf.: 50507817 lykka@reikizone.dk
www.reikizone.dk
 Dorthe Jette Oxgren Egebjergtoften 141
2750 Ballerup
 Tlf.: 23729280 info@dortheoxgren.dk
www.dortheoxgren.dk
John Erik Madsen Kratlodden 35
2760 Måløv​
Tlf.: 51152049 john@shinehypnose.dk
www.shinehypnose.dk​
Anne Juul Wallin Borrelyngen 8
2770 Kastrup
Tlf.: 51920412 Aku-kur@mail.dk
www.aku-kur.dk​
Jan Fomsgaard Gladsaxevej 180
2860 Søborg
Tlf.nr.:42216101 jan.fomsgaard@gmail.com
Bo Jensen Vangedevej 240 st.
2870 Dyssegård
Tlf.: 60700612 bo@hypnoterapi.eu
Per Waarst Skodsborgparken 18 st. th.
2942 Skodsborg
Tlf.: 21454747 pwa@123coaching.dk
www.123coaching.dk​
Eva Gade Hørsholm Midtpunkt 14, 1. sal
2970 Hørsholm
Tlf.:28513021 coach@evagade.dk
www.evagade.dk
Tonni Tino Bertinell Stampelunde 7
2970 Hørsholm
Tlf.: 28404060 tino@bertinell.dk
Annelise Dahl Kornager 206
2980 Kokkedal
Tlf.: 61670131 kontakt@annelisedahl.dk
www.annelisedahl.dk
www.hypnoseuddannelsen.dk
Carsten Wendt Salekildevej 6
3200 Helsinge
Tlf.: 40402194 carsten@carstenwendt.dk
www.gribskovhypnoterapi.dk/
Jesper Meyer Hvidberg Gilleleje Hovedgade 19
3250 Gilleleje
Tlf.: 61331866 jesper@jegvilgerne.dk
www.jegvilgerne.dk​
Charlotte Reinicke Hillerødsholmsalle 153,2,1
3400 Hillerød
Tlf.: 22407936 charlotte.i.reinicke@gmail.com
Hanne Skov Hansen Torvet 9
3400 Hillerød
Tlf.: 53656737 hskov@live.dk
Sten Svensson Helsingørsgade 27D
3400 Hillerød​
Tlf.: 20914900 sten@hypnohuset.dk
www.hypnohuset.dk​
Michael Bisling Kirke Værløsevej 24B 1. sal
3500 Værløse
Tlf.: 53634864 bislingterapi@gmail.com
www.bislingmotivationsterapi.dk
Henrik Svendsen Lille Madsegade 48
3700 Rønne
Tlf.: 30746740 mail@slapbareaf.nu
www.slapbareaf.nu
Pia Krathmann Holm Sletten 3
3700 Rønne
Tlf.: 30181077 Pia.Holm@live.dk
Pernille Wøhler Skjoldby Søndergade 9
3740  Svaneke
Tlf.:61784903 kontakt@svanekehypnose.dk
www.svanekehypnose.dk
 Lone Kofod Møllevangen 13
3770 Allinge
Tlf.:53881130 www.Icare4you.dk
lone@Icare4you.dk

 

REGION SJÆLLAND
Navn: Adresse:                Telefon: E-mail & Web
Carsten Milling Fyrren 29
4000 Roskilde​
Tlf.:20898010

trance@milnet.dk
www.milnet.dk

Leon Mandal Veddelev Bygade 18
4000 Roskilde
Tlf.:20164860

leonmandal@gmail.com

Lisbeth Lysdal Vindingevej 34C
4000 Roskilde​
Tlf.:30742642

lisbeth@lisbethlysdal.dk
www.lisbethlysdal.dk

Lykke Ingelil Skovsgaard Batenburg Terrasserne 136
Himmelev 4000 Roskilde
Tlf.: 27285537

ingelil@positiv-tankerogvision.dk
www.positiv-tankerogvision.dk

Anne-Marie Christiansen Sorøvej 82
4171 Glumsø
Tlf.: 28635144

a-mpc@hotmail.com
a-mterapi.wix.com/kraniosakral

Carsten Fabricius Nørrevej 3
4180 Sorø
Tlf.: 60688080

kontakt@carstenfabricius.dk
CARSTENFABRICIUS.DK

Julia Conradi Nyrupvej 51
4180 Sorø
Tlf.: 27574067

juco@hellestruplund.dk 

Lonnie Henriksen Tværmarkvej 20
4192 Ruds Vedby
Tlf.:40890621

lonnie.lh48@gmail.com

Annelise Dahl Gårdagervej 1
4200 Slagelse​​
Tlf.: 61670131

kontakt@annelisedahl.dk
www.annelisedahl.dk
www.hypnoseuddannelsen.dk

Janne Trebbien Herluf Trollesvej 47
4200 Slagelse
Tlf.: 42617860

janne.trebbien@gmail.com

Kathrine Dybdahl Søndervang 4, th
4200 Slagelse
Tlf.: 93932785

kontakt@kathrinedybdahl.dk

Mette Andersen Falkensteenvej 7a
4200 Slagelse
Tlf.:21684297

mette@mettecoach.dk
www.mettecoach.dk

Peter Vig Gerlevvej 20
Gerlev
4200 Slagelse
Tlf.nr.:31240902

petervig@nypost.dk

Emil Baad Findlandsvej 1
4270 Høng
Tlf: 29451363 emil.baad@skolekom.dk
Vini Petersen Tranemosevej 10
4291 Ruds Vedby
Tlf.:58255909
Tlf.:51965509

kontakt@kennelhamann.dk
Facebook

Jan Tegner Christensen Ventemøllevej 16
4293 Dianalund
Tlf.: 61671520

jantegner@gmail.com

www.extracarehypnose.dk

Toni Henriksen Risbjergvej 2
4300 Holbæk
Tlf.:22473148

tonihenriksen@gmail.com

Helle Biilmann Holbækvej 18
4340 Tølløse
Tlf.: 60581706 tikki@privat.dk
www.lotuscare.dk
Janni Berg Bau Åmosevej 41
4450 Jyderup
Tlf.:20154057

janni@berg.mail.dk

Iben Elene Oksfeldt Køge, Ringsted og Stevns Tlf.:21244444

iben.elene@litehouseconsult.dk
www.litehouseconsult.dk

Karin B Nielsen Gadstrupparken 45
4621 Gadstrup
Tlf.:40942537

karinoghenrik@yahoo.dk

Tina Dahlberg Freerslev Overdrevsvej 10
4690 Haslev
Tlf.: 40522304

tinadahlberg1204@gmail.com

Rikke Sørensen Jørgen Jensensvej 32
4700 Næstved
Tlf.: 60631265

zoneterapeuten@hotmail.com

Henriette Munkholm de Place Bogfinkevej 6
4840 Nørre Alslev
Tlf.: 29212826

deplace@mail.dk
www.clairvoyant-healer-henriette-munkholm-de-place.dk

Pia Hald Lyttehøjvej 24
4840 Nr. Alslev
Tlf.: 20770335

piahald63@gmail.com

 

REGION SYDDANMARK
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Anita Olsen Odin Havnepark Bygning 4, Lumbyvej 17D,
5000 Odense C
Tlf.:40273656

anita@hypnosen.nu
www.hypnosen.nu

Miriam Møllegaard Rådyrløkken 171
5210 Odense NV
Tlf.: 20952050 mari-miriam@hotmail.com
Lene Grundsø Læderhatten 4
5220 Odense SØ
Tlf.:22485882

lene@grundso.dk
www.grundso.dk

Jane Rasmussen Præstegade 23
5300 Kerteminde
Tlf.: 50418704

Lyset7913@hotmail.com

Ejlif Meinche Larsen Omøvænget 9
5500 Middelfart​
Tlf.:40984094

ejlif@meinche.com
www.hypnosehusetfyn.dk

Helle Hejdemann-Eilsø Engvej 15
6094 Hejls
Tlf: 24849421

hejdemann-eilsoe@hotmail.com

Maren Elsebeth Nielsen Nybølvej 13, Hjordkær
6230 Rødekro
Tlf.:74620650

maren@post.tele.dk
www.bowtechsoenderjylland.dk

Lis Gjøtterup Dybbro Kådnermarksvej 12D
6330 Padborg
Tel.: 42834870

lisdybbro@mail.dk

Anja Wachsmuth Flensborglandevej 4
6360 Tinglev
Tlf.: 61465313

anjashypnosehus@hotmail.dk
www.anjashypnosehus.dk

Batyah Bernscherer Hellesøvej 29
6430 Nordborg
Tlf.: 29933693

erzsebet.bernscherer@mail.dk

Birgitte Brodersen​ Spangsmosevej 14
Broballe
6430 Nordborg
Tlf.: 73451133

mail@gitteszoneklinik.dk
www.gitteszoneklinik.dk

Espen Olesen Torvegade 57
6700 Esbjerg
Tlf.: 42772088

www.Esbjerghypnose.dk
Espenewo@gmail.com

Glenn Warny Nielsen Hejmdals Allè 19
6705 Esbjerg Ø
Tlf.: 30525260

glennwn@gmail.com

Henrik Aston Hansen Golfvej 82
​6715 Esbjerg N
Tlf.:30255060

www.gt7.dk
kontakt@gt7.dk

Susanne Dyreborg Lifstrup Hovedvej 25
6715 Esbjerg N
Tlf: 28115584
Lene Steffensen Andersen Langagervej 26 Ølholm
7171 Uldum​
Tlf.: 53541519 lene_steff@hotmail.com
www.Lenes-psykoterapi.dk

 

REGION MIDTJYLLAND
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Anna Østergaard Langelandsvej 21
7400 Herning
Tlf.: 22823517

danskfirmatrivsel@gmail.com

Erik Sinkbæk Fabjergvej 37, Noerlem
7620 Lemvig
Tlf.:40302881

inger-erik@privat.dk

Helle Østergaard Kielgastvej 38
7800 Skive​
Tlf.: 21824222

helle-oestergaard@hotmail.com

Lasse Kvist Ågade 14, 1. sal
7800 Skive
 Tlf.: 29899123

terapi@lassekvist.dk
www.LasseKvist.dk/Terapi

Gunvor Videsen Sejrøgade 15
8000 Aarhus C
Tlf.: 24213125

united4u@protonmail.com
www.united4u.dk

Jesper Sehested Åbyvej 110B
8230 Åbyhøj​
Tlf.: 26210389

jesper.75sehested@gmail.com

Kim Oechsle Enghaven 1
8250 Egå
Tlf.: 25522245

kim@hypnotiseret.dk

Thara Chalotte Fogh Ryttervej 51
8450 Hammel
Tlf.: 22175827

kontakt@hypnoseterapi-hammel.dk
www.hypnoseterapi-hammel.dk

Anette Thejl Skovbyparken 22
8464 Galten
Tlf. 30545232

anette@kst-thejl.dk

Jarl Wendt Mariehøjvej 22
8600 Silkeborg
Tlf.: 61604747

hypnoterapeuten@gmail.com

Marianne Torne Virklundvej 64B
8600 Silkeborg
 Tlf.: 29427337

mariannetorne@aol.dk

Marianne Kjær Tobaksgården 3, 1 sal
8700 Horsens
Tlf.: 22898012

livsperlen@yahoo.dk
www.livsperlen.dk

Pia Birk Mimersgade 10B
8700 Horsens
Tlf.: 23720721

1piabirk@gmail.com
www.piabirk.dk

Ulla Westergren Møllegade 32A
8700 Horsens​
Tlf.: 20920300

uwest@live.dk

Rie Foss Moustgaard Fogedvænget 96
8722 Hedensted
Tlf.: 22620094

www.hedensted-terapi.dk

Marianne Kjær Ydingvej 68 A
8752 Østbirk
Tlf.: 22898012

livsperlen@yahoo.dk
www.livsperlen.dk

Kirsten Grooss Kirkeskovvej 12
8766 Nørre Snede​
Tlf.: 29254580 post@kirstengrooss.dk
www.kirstengrooss.dk
May Bjerrum Andersen Nørresøbakken 122
8800 Viborg
Tlf: 22889296 mayandersen5@gmail.com
Lisa Løvschall Kildedalen 14
8870 Langå
Tlf.: 23939811 Kontakt@LLCoaching.dk
www.LLCoaching.dk
Jesper Ahm Thomsen Lille Voldgade 9 stuen
8900 Randers C
Tlf.: 51323276 kontakt@kliniskhypnose.nu
www.kliniskhypnose.nu

 

REGION NORDJYLLAND
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Art Daugaard Vesterbro 18
9000 Aalborg
Tlf.:61783750 Hypnosetid.dk
din@hypnosetid.dk
René Frederiksen Vesterbro 18, 2.
9000 Aalborg
Tlf.: 22119631 info@HypnoseForAlle.dk
www.HypnoseForAlle.dk
Per Johansen Skalvej 16
9240 Nibe
kontakt@mindit.dk
Betina Staal Lundis Lundby Kratvej 10
9260 Gistrup
Tlf.:61773462

betina.lundis@me.com

Tina Nilsson Ravndalen 73
9310 Vodskov
Tlf.: 29438620

kontakt@tinanilsson.dk
www.tinanilsson.dk

Karin Tidou Skolebakken 23
9480 Løkken
Tlf.: 51203762

karin@hypnose-jammerbugt.dk
hypnose-jammerbugt.dk

Tommy Rosenkilde Klitheden Syd 30
9492 Blokhus
Tlf.: 23262406

trc@privat.dk
www.tommyrosenkilde.dk

Laila Nielsen Frisdlsvej 13 ”Gården”
9500 Hobro​
Tlf.: 40885595

nielsenlaila@gmail.com

Annette Hamborg Ny Møllevej 2A
9530 Støvring
Tlf.: 20962106 Annette.hamborg@hotmail.com
Janne Lorenzen Åstrupvej 560
9800 Hjørring
Tlf.: 40769676

janne@tophypnose.dk
www.tophypnose.dk

GRØNLAND
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Bent Erik Olsen Suloraq 11-704
3905 Nuussuaq
Tlf.: 21252590 beo33@hotmail.com
SPANIEN
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web
Tyskland
Navn: Adresse: Telefon: E-mail & Web